خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

قیمت زغال سنگ در افغانستان بیش از دو برابر افزایش یافت

پس از دستور نخست وزیر پاکستان برای تسریع و افزایش واردات زغال سنگ از افغانستان، امارت اسلامی اکنون قیمت زغال سنگ صادراتی را بیش از دو برابر افزایش داد.

وزارت مالیۀ امارت اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قیمت هر تن زغال سنگ صادراتی افغانستان از 90 دالر به 200 دالر افزایش یافته است.

در اطلاعیه تأکید شده که دلیل افزایش نرخ صادراتی زغال سنگ افزایش قیمت آن در بازارهای جهانی است و از این پس قیمت جدید در تمامی گمرکات افغانستان لحاظ خواهد شد.

حکومت امارت اسلامی درحالی از افزایش نرخ صادراتی زغال سنگ خبر می‌دهد که «شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان به مقامات مربوطه این کشور دستور داده تا روند واردات این ماده سوختی را از افغانستان تسریع کنند.

شریف هدف از افزایش واردات زغال سنگ از افغانستان را تولید برق ارزان برای کمک به مصرف کننده‌گان و صنایع داخلی پاکستان خوانده و تأکید نموده که قرار است بهای واردات به جای دالر به کلدار پاکستان پرداخت شود.

گفتنی است که قیمت جهانی زغال سنگ در هر تن 365 دالر است و امارت اسلامی تاکنون دربارۀ این‌که قرار است زغال سنگ به پاکستان به کلدار فروخته شود یا دالر، اظهارنظر نکرده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق