خبرهای مرتبط

جمع

استانکزی: درهای علم نباید به روی کسی بسته شود

شیرمحمد عباس استانکزی، معاون سیاسی وزارت خارجۀ امارت اسلامی...

حامد کرزی خواستار آزادی فوری مطیع‌الله ویسا شد

حامدکرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در واکنش به بازداشت...

وقوع انفجار در کابل 10 کشته و زخمی برجا گذاشت

وقوع انفجاری که امروز (دوشنبه، 7 حمل) در شهر...

قیمت زغال سنگ در افغانستان بیش از دو برابر افزایش یافت

پس از دستور نخست وزیر پاکستان برای تسریع و افزایش واردات زغال سنگ از افغانستان، امارت اسلامی اکنون قیمت زغال سنگ صادراتی را بیش از دو برابر افزایش داد.

وزارت مالیۀ امارت اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قیمت هر تن زغال سنگ صادراتی افغانستان از 90 دالر به 200 دالر افزایش یافته است.

در اطلاعیه تأکید شده که دلیل افزایش نرخ صادراتی زغال سنگ افزایش قیمت آن در بازارهای جهانی است و از این پس قیمت جدید در تمامی گمرکات افغانستان لحاظ خواهد شد.

حکومت امارت اسلامی درحالی از افزایش نرخ صادراتی زغال سنگ خبر می‌دهد که «شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان به مقامات مربوطه این کشور دستور داده تا روند واردات این ماده سوختی را از افغانستان تسریع کنند.

شریف هدف از افزایش واردات زغال سنگ از افغانستان را تولید برق ارزان برای کمک به مصرف کننده‌گان و صنایع داخلی پاکستان خوانده و تأکید نموده که قرار است بهای واردات به جای دالر به کلدار پاکستان پرداخت شود.

گفتنی است که قیمت جهانی زغال سنگ در هر تن 365 دالر است و امارت اسلامی تاکنون دربارۀ این‌که قرار است زغال سنگ به پاکستان به کلدار فروخته شود یا دالر، اظهارنظر نکرده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق