خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

دیدار هیئت امارت اسلامی با نماینده‌گان آمریکا و انگلیس در قطر

هیئت اعزامی امارت اسلامی به قطر در دیدار با نمایندۀ ویژه آمریکا و کاردار سفارت انگلیس بر لزوم عدم حمایت آن‌ها از گروه‌های مخالف حکومت امارت اسلامی تأکید کرد.

امیرخان متقی، وزیر خارجۀ امارت اسلامی که در رأس هیئتی بلندپایه از مقامات وزارت مالیه و بانک مرکزی افغانستان به قطر رفته است با توماس وست، نمایندۀ ویژه آمریکا در امور افغانستان و هیئت همراهش شامل مقامات بلندپایه کاخ سفید، وزارت خزانه‌داری و ادارۀ توسعه بین‌المللی آمریکا دیدار کرد.

در این دیدار متقی ضمن تأکید بر آزادسازی دارایی‌های افغانستان و لغو تحریم‌ها گفت: به جای فشار بر حکومت جدید اسلامی افغانستان راه همکاری و تعامل مثبت در پیش گرفته شود تا بتوانیم پیشرفت داشته باشیم.

متقی با اشاره به توافق دوحه گفت که حکومت امارت اسلامی به تعهد خود مبنی بر عدم استفاده از خاک افغانستان برای آسیب رساندن به کشورهای همسایه و جهان پایبند است.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت خارجه امارت اسلامی، وست نیز در این دیدار گفت که آمریکا تعامل را ترجیح می‌دهد و از مخالفان مسلح هیئت حاکمه سرپرستی افغانستان حمایت نمی‌کند.

هوگور شورتر، کاردار سفارت انگلیس برای افغانستان که در قطر به سر می‌برد نیز در دیدار با متقی تأکید کرد، این کشور از دستیابی به اهداف سیاسی از طریق خشونت در افغانستان حمایت نمی‌کند.

وی همچنین اظهارداشت که به تدریج گام‌های عملی برای بهبود روابط دوجانبه بین انگلیس و افغانستان برداشته خواهد شد.

این در حالی است که بعد از حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان، تاکنون هیج یک از کشورهای جهان حاکمیت این نظام را به رسمیت نشناخته‌اند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق