خبرهای مرتبط

جمع

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

توماس وست بعد از گفت‌و‌گو با مقامات هندی به امارت می‌رود

توماس وست، نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای افغانستان، فردا (دوشنبه،...

وزارت خارجۀ پاکستان قصد خروج کارمندانش را از سفارتش در کابل ندارد

پس از حملۀ روز جمعه بر سفارت پاکستان، اسلام‌آباد در نظر ندارد که کارمندانش را از سفارت این کشور در کابل بیرون بکشد.

حامد کرزی با انتشار پیام عیدی بار دیگر خواستار بازگشایی مکاتب دخترانه شد

حامد کرزی با انتشار پیامی عید قربان را به تمامی مردم کشور تبریک گفته و از امارت اسلامی خواست تا مکاتب دخترانۀ بالاتر از صنوف ششم را بازگشایی نماید.

حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین کشور ضمن این‌که عید قربان را به تمامی مردم افغانستان تبریک گفت، تاکید بر سخت‌‌کوشی و درک مردم کشور نسبت به جامعۀ شکوفا و مترقی نمود.

آقای کرزی گفت که جامعۀ ما در عرصۀ رشد و شکوفایی به جوانان آموزش دیده اعم از دختر و پسر نیاز دارد تا کشور توانایی محو رنج مردم را داشته باشد.

وی از حکومت حاکمۀ فعلی در کشور خواست تا هر چه زودتر مکاتب دخترانۀ بالاتر از صنوف ششم را بازگشایی نموده و زمینۀ آموزش را برای دختران و پسران در سراسر کشور فراهم سازد.

آقای کرزی دربارۀ چالش‌های موجود در کشور گفت: اتحاد و حل مسایل ملی از راه تفاهم و گفتمان راز موفقیت یک ملت است. بنابرین یک بار دیگر بر آغاز بی‌درنگ گفتمان ملی تاکید می‌نمایم و آن را یگانه راه بیرون رفت از تمامی مشکلات موجود در کشور می‌دانم.

آقای کرزی افزود: آرزومندم هر چه زودتر شاهد آغاز هم‌چنین گفتمان باشیم تا بتوانیم از راه مفاهمه و با اتحاد و اتفاق ملی، کشور عزیز خود را به صلح و ثبات پایدار و ترقی و تعالی رسانیده به مردم رنج‌دیدۀ خود آرامش همیشه‌گی به ارمغان بیاوریم.

رئیس‌جمهور پیشین در آخر در بارۀ قربانیان زلزله و سیلاب‌های اخیر در کشور اظهار کرد: می‌خواهم مراتب تسلیت و هم‌دردی خود را با خانواده‌های قربانیان و آسیب دیده‌گان زلزله و سیلاب‌های اخیر در کشور ابراز نمایم و از بارگاه خداوند برای‌شان صبر جمیل و اجر جزیل استدعا کنم.

همرسانی کنید

رفیع‌الله انوری
رفیع‌الله انوریhttp://dunia.af/
رفیع‌الله انوری، خبرنگار روزنامه دنیا است که از سال 1398 فعالیت خود را در این رسانه آغاز کرده است.