خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

ورود هیئت بزرگان قبایلی پاکستان به کابل برای ادامۀ مذاکرات با تحریک طالبان پاکستانی

شماری از بزرگان قبایلی پاکستان در قالب یک هیئت ۱۷ نفره برای از سرگیری مذاکرات با تحریک طالبان پاکستان وارد کابل شدند.

همزمان با بازگشت هیئت علمای پاکستانی از کابل، یک هیئت 17 نفره از بزرگان قبایلی و نماینده‌گان پارلمان این کشور وارد کابل شدند.

این هیئت که برای سفری چهار روزه وارد کابل شده است قرار است با سران تحریک طالبان پاکستان دیدار و مذاکرات با آن‌ها را پیگیری کند.

این دومین سفر این گروه به پایتخت افغانستان برای گفت‌وگو با رهبری تحریک طالبان پاکستان خواهد بود. اولین هیئت متشکل از 58 عضو بود.

منابع در تحریک طالبان پاکستان به «د نیوز» دربارۀ اعزام جرگه‌ها برای کمک به روند صلح آن را اقدامی بیهوده خواند و تأکید کرد جرگه‌های اعزامی اختیاری ندارند.

وی افزود: هر زمان مقامات نظامی خودشان با ما گفت‌وگو می‌کردند، شاهد پیشرفت بودیم، زیرا آن‌ها قدرت تصمیم‌گیری دارند. باید بگویم فرستادن جرگه‌ها اتلاف وقت و منابع است.

گفتنی است هیئت هشت نفرۀ علما به رهبری مفتی تقی عثمانی پس از برگزاری جلساتی با رهبری تحریک طالبان پاکستان و حکومت حاکمه در افغانستان، روز گذشته کابل را به مقصد پاکستان ترک کرد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق