خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

چین: به دنبال نفوذ در افغانستان نیستیم

وانگ یو، سفیر چین در کابل در توئیتی تصریح کرد این کشور در امور داخلی افغانستان دخالت نمی‌کند و به دنبال منافع شخصی و گسترش حوزه نفوذ خود در این کشور نیست.

وی افزود: چین آماده است تا در زمینه معیشت مردم و افزایش ظرفیت افغانستان برای توسعه مستقل با این کشور همکاری سودمند دوجانبه داشته باشد.

سفیر چین ادامه داد: هر شایعه‌ای که دوستی چین و افغانستان را تضعیف می‌کند، موفق نخواهد شد.

این سخنان سفیر چین درحالی مطرح می‌ شود که با خروج آمریکا و ناتو از افغانستان، برخی رسانه‌ها گزارش‌هایی را مبنی بر تلاش چین برای افزایش نفوذ در افغانستان مطرح کرده‌اند.

پیش از این نیز وانگ یی، وزیر خارجۀ چین از کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای خواسته بود تا برای تشویق امارت اسلامی به ایجاد یک دولت فراگیر و معتدل به تعامل و گفت‌وگو با افغانستان پایبند باشند.

وی همچنین خواستار کمک به بهبود معیشت و وضعیت اقتصادی مردم افغانستان، تلاش برای مبارزه با تروریزم و ترغیب افغانستان به پاک‌سازی تمام نیروهای تروریستی و هماهنگی‌های چندجانبه برای افزایش اجماع بیشتر کشورهای منطقه درباره افغانستان شده بود.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق