خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

آمریکا: تایید دی‌اِن‌ای از رهبر القاعده نداریم

در حالی که آمریکا از کشته شدن ایمن‌الظواهری، رهبر القاعده در کابل خبر داد، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا اظهار داشت که کاخ سفید به دی‌‌ان‌ای الظواهری دسترسی ندارد.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: کاخ سفید برای کشتن ایمن الظواهری، سرکردۀ القاعده در حملۀ پهپادی در کابل تأیید بصری دارد و نیازی به تأیید بیشتر نیست.

کربی به سی‌ان‌ان گفت: ما تأیید دی‌‌ان‌ای نداریم و قرار نیست این تأیید را بگیرم، چرا که بر اساس منابع و روش‌های متعددی که اطلاعات را جمع‌آوری کرد‌یم، به آن نیازی نداریم.

وی افزود: حضور الظواهری در کابل نقض توافق‌نامۀ دوحه است و حمله به آنها (امارت اسلامی) نشان می‌دهد ما چقدر در مورد تمایل خود برای اینکه افغانستان بار دیگر هرگز به پناهگاه امن برای شروع حملات علیه ما تبدیل نشود، جدی هستیم و به آن‌ها نشان می‌دهد که تا چه حد می‌توانیم این کار را بدون حضور نظامی در میدان انجام دهیم.

کربی در حالی گفته است، واشنگتن نیازی به تأیید دی‌‌ان‌ای الظواهری ندارد که مرگ سرکرده القاعده در رسانه‌های داخلی آمریکا نیز با ابهاماتی روبه‌رو است.

فاکس نیوز با ایجاد پرسش‌هایی دربارۀ این حمله نوشت: چرا این حمله اکنون اتفاق افتاد؟ بدون هیچ رسانۀ غربی در افغانستان، مردم آمریکا چگونه می‌توانند مطمئن باشند که دقیقاً چه اتفاقی افتاده است؟ آیا می‌توانیم تأیید کنیم ایالات متحده واقعاً الظواهری را به هلاکت رسانده و این‌که تلفات غیرنظامی نداشته است؟

این در حالی است که گفته شده است که در وقت هدف قرار گرفتن الظواهری، هیئتی از پاکستان نیز در خانۀ سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت داخلۀ امارت اسلامی حضور داشت.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق