خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

قطر تعامل با حکومت حاکمۀ افغانستان را به هدف بهبود زنده‌گی مردم دانست

رسانه‌های قطری می‌گویند که دولت این کشور اظهار داشت تعامل این کشور با حکومت حاکمۀ فعلی در افغانستان با هدف بهبود زنده‌گی مردم افغانستان است و اگر احساس کند تعامل به نفع مردم نیست، میان‌جگری را پایان خواهد داد.

یکی از رسانه‌های وابسته به دولت قطر می‌گوید که تمام اقدامات قطر با هماهنگی دولت آمریکا انجام می‌شود و تلاش‌های این کشور بر کاهش تنش در افغانستان متمرکز است.

رسانۀ وابسته به دولت قطر تصریح کرد: «تعامل قطر با طالبان یک هدف دارد: بهبود زنده‌گی مردم افغانستان. اگر احساس کنیم که تعامل دیگر به نفع مردم افغانستان نیست، قطر از نقش میانجی خود کنار خواهد رفت. اما در حال حاضر جدایی به معنای رها کردن مردم افغانستان در زمانی است که به کمک و حمایت بیشتر نیاز است و این اقدام می‌تواند منجر به فقر، ناامیدی و افراط‌گرایی بیشتر شود.»

وی در واکنش به گزارش رسانه‌های آمریکایی مبنی بر این‌که سران امارت اسلامی با حمایت دولت قطر به این کشور نقل مکان کردند، نیز آن را ادعایی گمراه کننده دانست.

با این حال، این رسانۀ وابسته به دولت قطر می‌افزاید که دفتر سیاسی امارت اسلامی در واقع به درخواست دولت آمریکا و با هماهنگی دولت سابق افغانستان با هدف تقویت گفت‌وگو برای صلح ایجاد شد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق