خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

امارت اسلامی: جامعۀ جهانی به کمک سیل‌زده‌گان در افغانستان بشتابد

حکومت حاکمه در افغانستان از جامعه جهانی خواست تا فوراً به کمک سیل‌زده‌گان در افغانستان بشتابد و از هیچ کمکی به آن‌ها دریغ نکند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی در بیانیه‌ای با اشاره به تلفات سیلاب‌های اخیر در افغانستان اظهار داشت که هیئت حاکمه از همۀ مسئولین و ادارات مربوطه خواسته است تا از تمام امکانات خویش برای کمک و همکاری به متضررین این حادثه استفاده نمایند.

امارت اسلامی همچنین از جامعۀ جهانی به ویژه کشورهای اسلامی، نهادهای خیریه و بشردوستانه خواسته تا فوراً به کمک متضررین این حوادث بشتابند و در این شرایط حساس از هیچ‌گونه کمک و هم‌کاری به آن‌ها دریغ نکنند.

جاری شدن سیل در ولایت‌های مختلف کشور طی یک ماه گذشته ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشته است.

عمر منصور مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی در ولایت لوگر می‌گوید: «نزدیک به بیست تن شهید شده که دو تن آن‌ها اطفال‌اند و دو خانم نیز در میان جان باخته‌گان‌اند. حدود سه هزار خانه به گونه کلی و جزئی و هزاران جریب زمین تخریب شده است. تقریباً دو هزار مواشی نیز تلف شده است.»

این در حالی است که ادارۀ هواشناسی کشور امروز نیز در اطلاعیه‌ای نسبت به احتمال بارش شدید و جاری شدن سیل در روزهای آینده در ولایت‌های بدخشان، تخار، نورستان، کنر، لغمان، ننگرهار، کاپیسا، پنجشیر، بغلان، پروان، بامیان، کابل، میدان وردک، لوگر، پکتیا، خوست، پکتیکا، غزنی، زابل، ارزگان، دایکندی و قندهار هشدار می‌دهد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق