خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

آمریکا خلبانان دولت سابق افغانستان را برای اعزام به جنگ اوکراین آموزش می‌دهد

رسانه‌ها در روسیه اعلام کردند که پنتاگون خلبانان و نیروهای ویژۀ افغان را برای اعزام به اوکراین و جنگ علیه روسیه آموزش می‌دهد.

منابع روس اعلام کردند که پنتاگون خلبانان و نیروهای ویژه سابق افغان را در کالیفرنیا آموزش خواهد داد تا آن‌ها را از طریق پولند به اوکراین اعزام کند.

این منبع به خبرگزاری تاس گفت: پنتاگون روند استخدام خلبانان سابق افغان را آغاز کرده است که سال پیش از کابل تخلیه و به آمریکا رفته بودند.

وی افزود: آموزش آن‌ها اکنون در کالیفرنیا آغاز می‌شود و پس از آن این نیروها از طریق پولند به اوکراین اعزام خواهند شد.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، افزود: پنتاگون به سایر افغان‌هایی که در یگان نیروهای ویژه افغانستان خدمت می‌کردند نیز پیشنهاد داده تا آموزش ببینند و سپس قراردادی را امضا کنند که شامل اعزام‌های بعدی در منطقه جنگی در اوکراین است.

پیش از این نیز ضمیر کابلوف، نمایندۀ ویژۀ رئیس جمهور روسیه و مدیر بخش دوم آسیایی وزارت خارجۀ این کشور گفته بود که آمریکا در تدارک اعزام نظامیان دولت سابق افغانستان به اوکراین است.

ماه ثور سال روان نیز مسئولان ادارۀ بازرسی ویژۀ آمریکا در امور بازسازی افغانستان گزارش داده بودند که آمریکا 16 بالگرد نظامی را که برای ارتش حکومت پیشین افغانستان خریداری کرده بود را به اوکراین تحویل می‌دهد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق