خبرهای مرتبط

جمع

مشکلات مهاجرین افغان در ایران؛ عدم پرداخت حقوق کارگران افغان توسط شهروندان این کشور

مهاجران افغان در ایران حکایت از برخورد نامناسب مردم...

هغه ورځ چې آلمان کې د مسجدونو دروازې د ټولو پر مخ خلاصې وي

په آلمان کې د دغه هېواد د بیا يووالي...

په اسلام اباد کې پاکستاني پولیسو ۸۰۰ افغان کډوال نیولي

د پاکستان پلازمېنه اسلام اباد کې امنيتي ځواکونو د...

محرومیت بیش از یک‌میلیون مادر و کودک از کمک‌های غذایی در افغانستان

برنامۀ جهانی غذا در گزارشی اعلام کرد بیش از...

یک‌ساله‌گی حمله بر آموزشگاه کاج

روز گذشته (8 میزان) مصادف بود با یک‌ساله‌گی حمله...

دولت بریتاینا از عملکرد خود در انتقال همکارانش از افغانستان رضایت دارد

وزیر دولت بریتانیا در امور اتحادیه اروپا می‌گوید که کشورش هنگام خروج نیرو‌های بین‌المللی از افغانستان، هرگونه تدابیر را با افغان‌های آسیب‌پذیر به اجرا گذاشت.

گراهام ستیوارت در گفتگوی ویژه با رادیو آزادی، از اقدامات بریتانیا در جریان عملیات دو هفته‌یی انتقال از میدان هوایی کابل دفاع کرد.

«هر کاری ممکن بهتر شود اما به آنچه که با توجه به وضعیت صورت گرفت، افتخار می‌کنم. همین که ما اقدام کردیم، به همکاران افغان ما توجه داشتیم و چگونه عملیات انتقال آن‌ها را به اجرا گذاشتیم. فکر می‌کنم که اقدامات ما کامل نبود اما بسیار مناسب و درست بود.»

پیش از این٬ جان مککول یک مقام ارشد اردوی بریتانیا که نخستین قوماندان نیرو‌های آیساف تحت رهبری ناتو در افغانستان بود، ماه گذشته در گفتگو با بی‌بی‌سی تاکید کرد که پروسه انتقال همکاران افغان بریتانیا با پراگنده‌گی‌های به همراه بود.

مککول گفته بود که بن والیس وزیر دفاع و سایر مقام‌های بریتانیایی، بنابر کوتاهی در خصوص مصئونیت همکاران افغان شان، شرمنده باشند.

وزیر داخلۀ بریتانیا گفته است که پس از حاکمیت امارت اسلامی در تابستان گذاشته، حدود ۱۵ هزار شهروند افغانستان به این کشور منتقل شده‌اند.

پریتی پتیل یک روز پیش از یک‌سالگی بازگشت امارت اسلامی به قدرت گفته بود که قرار است حدود پنج‌هزار تن دیگر از افغان‌ها هم به بریتانیا منتقل شوند.

برخی از همکاران افغان نیروهای بین‌المللی که تا هنوز هم در افغانستان مانده‌اند می‌گویند که زنده‌گی‌شان مملو از تهدید و هراس شده اما باز هم امیدواری دارند تا همکاران خارجی‌شان در انتقال آن‌ها کمک کنند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق