خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

دولت بریتاینا از عملکرد خود در انتقال همکارانش از افغانستان رضایت دارد

وزیر دولت بریتانیا در امور اتحادیه اروپا می‌گوید که کشورش هنگام خروج نیرو‌های بین‌المللی از افغانستان، هرگونه تدابیر را با افغان‌های آسیب‌پذیر به اجرا گذاشت.

گراهام ستیوارت در گفتگوی ویژه با رادیو آزادی، از اقدامات بریتانیا در جریان عملیات دو هفته‌یی انتقال از میدان هوایی کابل دفاع کرد.

«هر کاری ممکن بهتر شود اما به آنچه که با توجه به وضعیت صورت گرفت، افتخار می‌کنم. همین که ما اقدام کردیم، به همکاران افغان ما توجه داشتیم و چگونه عملیات انتقال آن‌ها را به اجرا گذاشتیم. فکر می‌کنم که اقدامات ما کامل نبود اما بسیار مناسب و درست بود.»

پیش از این٬ جان مککول یک مقام ارشد اردوی بریتانیا که نخستین قوماندان نیرو‌های آیساف تحت رهبری ناتو در افغانستان بود، ماه گذشته در گفتگو با بی‌بی‌سی تاکید کرد که پروسه انتقال همکاران افغان بریتانیا با پراگنده‌گی‌های به همراه بود.

مککول گفته بود که بن والیس وزیر دفاع و سایر مقام‌های بریتانیایی، بنابر کوتاهی در خصوص مصئونیت همکاران افغان شان، شرمنده باشند.

وزیر داخلۀ بریتانیا گفته است که پس از حاکمیت امارت اسلامی در تابستان گذاشته، حدود ۱۵ هزار شهروند افغانستان به این کشور منتقل شده‌اند.

پریتی پتیل یک روز پیش از یک‌سالگی بازگشت امارت اسلامی به قدرت گفته بود که قرار است حدود پنج‌هزار تن دیگر از افغان‌ها هم به بریتانیا منتقل شوند.

برخی از همکاران افغان نیروهای بین‌المللی که تا هنوز هم در افغانستان مانده‌اند می‌گویند که زنده‌گی‌شان مملو از تهدید و هراس شده اما باز هم امیدواری دارند تا همکاران خارجی‌شان در انتقال آن‌ها کمک کنند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق