خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

سازمان ملل: آسیب‌دیده‌گان در افغانستان به 614 میلیون دالر نیاز دارند

 دفتر هماهنگی کمک‌های بشری سازمان ملل متحد گفته است که نیازمندان در افغانستان به 614 میلیون دالر نیاز دارند.

اوچا، دفتر هماهنگی کمک‌های بشری ملل متحد، روز دوشنبه (14 سنبله) از نهادهای کمک‌‌کننده خواسته است تا پیش از رسیدن فصل زمستان و مسدود شدن راه‌ها، کمک‌های‌‌شان را به خانواده‌های آسیب‌پذیری ارایه کنند.

 این نهاد در خبرنامه‌ای گفته است که بودجۀ خواسته شده، برای آماده‌گی‌های زمستانی، مانند ارتقا و بازسازی سرپناه‌ها و تهیه لباس گرم و کمپل تا سه ماه آینده هزینه می‌شود.

 به گفته اوچا، این نهاد برای ارایه کمک، 122 اولویت درجه بلند، 247 اولویت متوسط و 32 اولویت پایین برای زمستان پیش‌رو در افغانستان را مشخص کرده است.

 براساس اعلام نهادهای امدادرسان، سطح نیازمندی‌های بشری با گذشت هر روز در افغانستان افزایش می‌یابد و هم اکنون 90 درصد جمعیت این کشور غذای کافی برای خوردن ندارند و 55 درصد جمعیت به کمک‌های بشری نیاز دارند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق