خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

اتحادیۀ اروپا: معیارات ما برای توافق با طالبان تکمیل نیست

نمایندۀ ویژۀ اتحادیه اروپا در امور افغانستان اعلام کرد که اروپا پنج معیار را برای تعامل با امارت اسلامی تعریف کرده بود که تاکنون برآورده نشده است.

توماس نیکلاسون، نمایندۀ ویژۀ اتحادیۀ اروپا در امور افغانستان طی گزارشی به شورای حقوق بشر سازمان ملل اظهار داشت این اتحادیه پنج معیار را برای تعامل با حکومت حاکمۀ افغانستان مشخص کرده بود اما تاکنون برآورده نشده است.

وی افزود پاسخگویی باید تضمین شود و در این زمینه باید یادآوری کنم که افغانستان یکی از طرفین اساس‌نامۀ روم است.

نیکلاسون گفت اتحادیه اروپا همچنان به حضور معنادار زنان و دختران در تمام عرصه‌های زنده‌گی در افغانستان و حمایت از آن‌ها تکرار می‌کند.

پیش از این جوزب بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته بود تعامل با دولت فعلی در افغانستان ضروری است و این تعامل باید مشروط بر پیشرفت امارت اسلامی در راستای شروطی باشد که پیش از این در نشست اتحادیه اروپا درباره آن توافق شده بود.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق