خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

امارت اسلامی خواستار همکاری با کشورهای عضو سازمان شانگهای شد

نورالدین عزیزی، وزیر صنعت و تجارت امارت اسلامی خواستار همکاری کشورهای سازمان شانگهای را برای توسعۀ افغانستان شد و گفت ما از تمام کشورها می‌خواهیم تا با ما برای مبارزه با فقر در افغانستان همکاری نمایند.

وی ادامه داد: «تمایل داریم با تمام کشورها به خصوص کشورهای عضو سازمان شانگهای رابطۀ تجاری داشته باشیم و جهان نباید افغانستان را به حال خود رها کند.»

عزیزی با بیان این‌که امنیت افغانستان، امنیت منطقه و جهان است از آمریکا خواست تا ذخایر ارزی مسدود شدۀ افغانستان را آزاد کند.

این در حالی است که بعد از حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان، ذخایر ارزی کشور که بیش از 10 میلیارد دالر است، از سوی ایالات متحدۀ آمریکا مسدود شده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق