خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

حنفی: مقامات پیشین دولت افغانستان بیش از 60 میلیارد افغانی اختلاس کرده بودند

عبدالسلام حنفی، معاون اداری نخست وزیر امارت اسلامی با تاکید بر اینکه سران کنونی افغانستان در فساد نقشی ندارند، گفت: پرونده‌های فساد مقامات پیشین افغانستان در محاکم موجود است که بیش از 60 میلیارد افغانی را اختلاس کرده‌ بودند.

حنفی در نشست حمایت از صاحبان مشاغل اظهار داشت در بودجۀ سال جاری افغانستان هفت میلیارد افغانی برای تکمیل پروژۀ کانال انتقال «قوش تپه» در ولایت بلخ نظر گرفته شده است.

وی افزود چندی قبل، وزارت دارایی افغانستان مالیات بر اجناس وارداتی را کاهش داد، ولی تاجران قیمت اجناس در بازار را کاهش ندادند.

حنفی با تاکید بر مالیات‌دهی گفت: با ادادن مالیات، افغانستان می‌تواند روی پای خود بایستد. در حکومت‌های گذشته 70 درصد بودجه ملی از سوی خارجی‌ها تامین می شد و تنها 30 درصد از عایدات داخلی بود.

معاون اداری نخست وزیر امارت اسلامی اضافه کرد: پرداخت تمامی حقوق کارمندان دولتی از عایدات داخلی افغانستان صورت می‌گیرد و تمام پول‌های دریافتی شهروندان از طریق مالیات نیز برای پیشرفت این کشور به مصرف می‌رسد.

وی تاکید کرد حکومت افغانستان به هیچکس اجاره نمی‌دهد تا پول‌های شهروندان را دزدی یا اختلاس کند.

عبدالسلام حنفی بیان کرد که پرداخت مالیات به خیر کشور است و امارت اسلامی 100 درصد بر روند شفافیت مالیه دهی نظارت دارد.

وی گفت: وزارت مالیۀ افغانستان تمام جریمه‌هایی را که قبلا برای صاحبان مشاغل صادر شده بود، لغو کرده است.

وی در پایان سخنانش بار دیگر تاکید کرد با پرداخت مالیات می‌توان بدون کمک کشورهای خارجی، نیازمندی‌های افغانستان را تامین کرد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق