خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

چه کسی به نماینده‌گی از افغانستان در نشست سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کند؟

در حالی که هنوز حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان به رسمیت شناخته نشده است، نمایندۀ دولت سابق افغانستان در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد.

نصیر احمد فایق، نمایندۀ دولت سابق افغانستان در سازمان ملل قرار است در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی این سازمان به نماینده‌گی از افغانستان سخنرانی کند.

هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در حالی برگزار شده است که از دولت کابل نماینده‌ای وجود ندارد اما در فهرست سخنرانان این سازمان، نام نصیر احمد فایق سرپرست نمایندگی افغانستان درج شده است.

امارت اسلامی در واکنش به برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل گفت: انتظار دارد تا هیئت حاکمه افغانستان توسط کشورهای جهان به رسمیت شناخته شود.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی اظهار داشت که افغانستان جزئی از جامعه جهانی است و به رسمیت شناخته شدن حکومت کنونی هم به سود افغان‌ها و هم به سود جهان است.

برخی کارشناسان افغانستان معتقدند سازمان ملل نباید نسبت به اوضاع افغانستان بی‌تفاوتی اختیار کند، پیش از آن که این کشور درگیر جنگ و بحران بزرگتری شود.

هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل 29 سنبله تا 4 میزان ادامه دارد و سران بیش از 190 کشور جهان در آن سخنرانی خواهند کرد.

گفتنی است امارت اسلامی ماه سنبله سال 1400، حدود یک ماه پس از به قدرت رسیدن در افغانستان، سهیل شاهین، رئیس فعلی دفتر سیاسی خود در دوحه را به عنوان نماینده در سازمان ملل معرفی کرد، اما این درخواست تاکنون موافقت سازمان ملل را به همراه نداشته است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق