خبرهای مرتبط

جمع

ادارۀ امر به‌ معروف خطاب به محتسبین در هرات: در امورات شخصی مردم مداخله نکنید

رئیس امر ‌به ‌معروف و‌نهی‌از‌منکر حکومت سرپرست در ولایت...

د دوحې فارمټ غونډه؛ پر څه خبرې کېږي؟

د دوحې فارمټ ناسته چې د قطر او اندونیزیا...

کنایۀ نبیل به ایران: کبوتر با کبوتر، باز با باز

رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در واکنشی...

وضع محدودیت شب‌گردی بر‌ باشندگان ولایت پکتیکا از سوی نظامیان پاکستانی

به نقل از منابع محلی از ولایت پکتیکا، نظامیان...

طالبان بايد د دیپلوماتيکو اړيکو له پاره اصلاحات راولي

چين ويلي دي چې په افغانستان کې د طالبانو...

چه کسی به نماینده‌گی از افغانستان در نشست سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کند؟

در حالی که هنوز حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان به رسمیت شناخته نشده است، نمایندۀ دولت سابق افغانستان در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد.

نصیر احمد فایق، نمایندۀ دولت سابق افغانستان در سازمان ملل قرار است در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی این سازمان به نماینده‌گی از افغانستان سخنرانی کند.

هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در حالی برگزار شده است که از دولت کابل نماینده‌ای وجود ندارد اما در فهرست سخنرانان این سازمان، نام نصیر احمد فایق سرپرست نمایندگی افغانستان درج شده است.

امارت اسلامی در واکنش به برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل گفت: انتظار دارد تا هیئت حاکمه افغانستان توسط کشورهای جهان به رسمیت شناخته شود.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی اظهار داشت که افغانستان جزئی از جامعه جهانی است و به رسمیت شناخته شدن حکومت کنونی هم به سود افغان‌ها و هم به سود جهان است.

برخی کارشناسان افغانستان معتقدند سازمان ملل نباید نسبت به اوضاع افغانستان بی‌تفاوتی اختیار کند، پیش از آن که این کشور درگیر جنگ و بحران بزرگتری شود.

هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل 29 سنبله تا 4 میزان ادامه دارد و سران بیش از 190 کشور جهان در آن سخنرانی خواهند کرد.

گفتنی است امارت اسلامی ماه سنبله سال 1400، حدود یک ماه پس از به قدرت رسیدن در افغانستان، سهیل شاهین، رئیس فعلی دفتر سیاسی خود در دوحه را به عنوان نماینده در سازمان ملل معرفی کرد، اما این درخواست تاکنون موافقت سازمان ملل را به همراه نداشته است.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق