خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

سلیب سرخ: وضعیت اقتصادی در افغانستان وخیم‌تر خواهد شد

کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ (ICRC) با انتشار توئیتی هشدار داد که بدون پشتیبانی بین‌المللی، وضعیت اقتصادی در افغانستان وخیم‌تر خواهد شد.

صلیب سرخ همچنین با اشاره به گسترش فقر و گرسنه‌گی در افغانستان تأکید کرد: برای جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع در این کشور نیاز به سرمایه‌گذاری بیش از این است.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تازه‌ترین پیامش درباره افغانستان اعلام کرد: فقر یک تهدید جدی برای شهروندان افغانستان محسوب می‌شود. ده‌ها هزار نفر شغل خود را از دست داده‌اند و برای بقای حیات تلاش می‌ورزند؛ بدون پیشتیبانی بین‌المللی، اوضاع وخیم‌تر خواهد شد.

همچنین برنامه جهانی غذا به تازه‌گی با ابراز نگرانی از افزایش میزان گرسنگی در افغانستان و از طرفی عدم آمادگی خانواده‌ها برای رویارویی با فصل سرما اعلام کرده بود در حالی که یک سال از توقیف دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا می‌گذرد، افغانستان با جدی‌ترین خطر قحطی در 20 سال اخیر روبرو است.

پیش‌تر شاه محمد محرابی، عضو پیشین شورای عالی بانک مرکزی افغانستان نیز در یادداشتی نوشته بود که افغانستان با حادترین بحران خود در چند دهۀ اخیر مواجه است، اما پادزهر آن در آمریکا قفل است و دسترسی به آن ممکن نیست.

این در حالی است که بعد از حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان، ذخایر ارزی این کشور توسط ایالات متحدۀ آمریکا مسدود شده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق