خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

حامد کرزی: تمام مردم افغانستان در غم شهدای غرب کابل عزادار هستند

رئیس جمهور پیشین افغانستان در دیدار با بازمانده‌گان قربانیان حمله به آموزشگاه کاج اظهارداشت: تمام مردم افغانستان در غم شهدای غرب کابل عزادار هستند.

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان روز پنج‌شنبه (14 میزان) برای ابراز همدردی با برخی از بازمانده‌گان قربانیان حمله به آموزشگاه کاج در غرب کابل دیدار و گفتگو کرد.

وی در صفحۀ فیسبوک خود نوشت: تمام ملت افغانستان خود را در غم شما شریک دانسته و به خاطر این شهدا عزادار هستند.

این نخستین دیدار یکی از چهره‌های سیاسی شناخته شده افغانستان با بازمانده‌گان قربانیان حمله به مرکز آموزشی کاج در غرب کابل است.

این در حالی است که یک مهاجم انتحاری صبح جمعه (8 میزان) با ورود به یکی از صنوف آماده‌گی کانکور در مرکز آموزشی کاج در دشت برچی شهر کابل مواد همراهش را منفجر کرد که در نتیجۀ آن بیش از 100 تن کشته و زخمی شدند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق