خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

نقض توافق‌نامۀ دوحه؛ محور بحث رؤسای امارت اسلامی و ایالات متحده

هیئت امارت اسلامی افغانستان با نماینده‌گان وزارت خارجه، وزارت دفاع و سازمان استخبارات آمریکا دربارۀ نقض موافقت‌نامۀ دوحه گفت‌و‌گو کرد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده، هیئت بلندپایه‌ای از وزارت‌های خارجه، دفاع و ریاست استخبارات امارت اسلامی در سفر به دوحه با مقامات آمریکایی دربارۀ مسایل امنیتی-اقتصادی و عادی‌سازی روابط سیاسی گفت‌وگو کردند.

به گفتۀ منابع، دو طرف در این دیدار دربارۀ مسئله حملات پهپادی آمریکا، نقض حریم هوایی افغانستان، نقض توافقنامۀ قطر و عدم اجرای کامل آن، اعمال محدودیت‌ها بر بانک‌های افغانستان و انتقال بخشی از دارایی‌های این کشور به صندوقی در سوئیس بحث و تبادل نظر نمودند.

منابع افزودند که هیئت آمریکایی شامل دیوید کوهن، معاون سازمان استخبارات آمریکا (سیا)، تام وست، نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای افغانستان و نماینده‌ای از وزارت دفاع آمریکا بود.

پیش از این سی‌ان‌ان به نقل از منابع گزارش داده بود که معاون سازمان سیا و نمایندۀ ویژۀ آمریکا در امور افغانستان با عبدالحق وثیق، رئیس استخبارات امارت اسلامی دیدار کرده‌اند، اما هیئت حاکمۀ افغانستان دراین‌باره اظهار نظری نکرده بود.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق