خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

پناه‌جویان افغان در آلمان از بی‌توجهی این دولت در قبال مهاجرین افغان شکایت دارند

در حالی‌که آلمان از ایجاد طرحی تازه برای پذیرش پناهجویان افغان خبر داده است، شماری از پناهجویان ساکن آلمان از بی‌سرپناهی خویش در این کشور شکایت دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ایران، آلمان در حالی با طرح پذیرش ماهانه حدود یک هزار پناهجوی افغان و خانواده‌های‌شان موافقت کرده است که برخی از پناهجویان افغان ساکن این کشور از کمبود خانه و مشکلات زنده‌گی در کمپ‌ها شکایت دارند.

یکی از پناهجویان افغان که پس از سقوط کابل به آلمان پناهنده شده و اکنون با خانواده‌اش در شهر «مونشن» در خانه‌های موقت زنده‌‌گی می‌کند، دربارۀ مشکلات زنده‌گی پناهجویان گفت: ده‌ها خانواده در یک ساختمان 4 طبقه زنده‌‌گی می‌کنند و امکانات زنده‌‌گی برای آن‌ها کافی نیست.

این پناهجو که خواست نامش فاش نشود گفت با سرد شدن هوا، کودکان‌ بیمار شده‌اند، اما امکانات کافی برای گرم کردن خانه‌ها وجود ندارد.

وی همچنین از نبود حمام و آشپزخانه جدا‌گانه برای هر خانواده، اسکان دادن افراد زیاد در یک اتاق و نداشتن حریم خصوصی به عنوان دیگر مشکلات زنده‌گی پناهجویان در کمپ‌ها یاد کرد.

این پناهجوی افغان با اظهار این‌که بیش از 7 ماه است در آلمان در این شرایط به سر می‌برد، گفت زمان اسکان افراد در خانه‌های جداگانه مشخص نیست و برخی خانواده‌ها نیز باوجود گذشت دو تا سه سال همچنان در کمپ‌ها حضور دارند.

وی افزود که خانه‌های موقت در آلمان توسط شرکت‌های خصوصی اداره می‌شوند و دولت آلمان از مشکلات پناهجویان بی‌خبر است.

یکی دیگر از پناهجویان ساکن شهر نورنبرگ نیز دربارۀ رفتار تبعیض‌آمیز با پناهجویان افغان در آلمان گفت که در این شهر به کارهای اداری پناهجویان افغان در مقایسه با پناهجویان اوکراینی توجه چندانی نمی‌شود و کم‌تر به پناهجویان افغان خانه داده می‌شود.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق