خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

خیابان‌خوابی پناه‌جویان افغان در فرانسه

در حالی که پناهجویان افغان توسط مقامات بلجیم در خیابان‌ها رها شده‌اند، اکنون گزارش‌ها حاکی از آن است که شماری از پناهجویان افغان در فرانسه نیز شب‌ها در کنار خیابان می‌خوابند.

پولیس فرانسه پناهجویان افغانی را که درخواست پناهنده‌گی‌شان رد شده، از کمپ اخراج کرده و اکنون شمار زیادی از این پناهجویان بدون سرپناه در کنار خیابان‌های پاریس می‌خوابند.

امیر، از پناهجویان افغان درباره بی‌سرنوشتی خود در فرانسه به فرانس پرس گفت: شش ماه می‌شود که در کنار جاده‌ها می‌خوابم. هر جا که می‌روم به من دادگاه درخواست پناهنده‌گی تو را رد کرده و کمکی به من نمی‌کنند.

مجاهد سرخرودی، پناهجوی دیگر افغان که پس از اخراج از کمپ مجبور به خیابان‌خوابی شده است، درباره وضعیت پناهجویان می‌گوید: مردم چیزی برای خوردن ندارند، برخی اینجا بیمار شده‌اند، اما داکتری برای رسیده‌گی به آن‌ها نیست، شفاخانه وجود ندارد، مشکلات خیلی زیاد است.

بر اساس این گزارش حدود هزار نفر از پناهجویانی که بسیاری‌‌شان از افغانستان و کشورهای آفریقایی هستند، از کمپی در شمال پاریس اخراج شده‌اند.

خیابان‌خوابیِ پناهجویان افغان در اروپا چیز جدیدی نیست. اخیراً نهاد مسئول اسکان پناهجویان در بلجیم اعلام کرده بود، به دلیل اینکه با کمبود کارمند و مسکن مواجه شده است، شماری از پناهجویان افغانستانی و بروندی را در خیابان رها کرده است.

چندی پیش نیز فارین پالیسی گزارش داده بود که آلمان در اقدامی مغایر با شعارهای حقوق بشری، مهاجران افغان را آواره می‌کند تا برای پناهنده‌گان جنگ اوکراین جا باز کند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق