خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

پاکستان در افغانستان دانشکدۀ صحی تأسیس می‌کند

نمایندۀ ویژۀ پاکستان برای افغانستان در دیدار با وزیر صحت‌عامۀ امارت اسلامی اعلام کرد که اسلام‌آباد ضمن آموزش کادر درمان افغانستان در این کشور دانشکدۀ صحی ایجاد می‌کند.

محمد صادق، نمایندۀ ویژۀ پاکستان برای افغانستان در دیدار با قلندر عباد وزیر صحت‌عامۀ امارت اسلامی دربارۀ همکاری با بخش درمان افغانستان گفتگو کرد.

صادق در توئیتی با اشاره به اینکه پاکستان پیش از این سه بیمارستان مدرن را در کابل، جلال‌آباد و لوگر تأسیس کرده است، افزود: پاکستان موافقت کرده تا به حمایت مالی از این بیمارستان‌ها در کوتاه مدت تا میان مدت ادامه دهد و از بخش خصوصی برای اداره این بیمارستان‌ها تحت مشارکت دولتی خصوصی در دراز مدت حمایت کند.

وی ادامه داد: دانشگاه صحی خیبر در پیشاور، که صدها دکتر افغان را آموزش داده است، پردیس‌های کالج صحی را در افغانستان ایجاد خواهد کرد تا به این کشور کمک کند در خدمات صحی به خودکفایی برسد.

به گفتۀ این دیپلمات پاکستانی، دو طرف یادداشتی نیز در مورد تحصیلات تکمیلی داکتران که از طرف وزارت صحت‌عامه افغانستان معرفی می‌شود، امضا و مبادله شد.

وی افزود پاکستان این روند را با آموزش 20 متخصص آغاز خواهد کرد و در دوره‌های آتی تعداد آنها را افزایش خواهد داد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق